• Kino Hanny Schygulli

Aktorstwo Hanny Schygulli niemal pół wieku po jej debiucie w roku 1968 nieustannie zaciekawia. Ukształtowana przez teatr i film Rainera Wernera Fassbindera, po jego śmierci znakomicie odnalazła się w filmach innych twórców, zarówno niemieckich, jak i europejskich czy amerykańskich (Wim Wenders, Volker Schlöndorff, Jean-Luc Godard, Carlos Saura, Andrzej Wajda, Marco Ferreri, Agnes Varda, Fatih Akin). Aktorka od samego początku dzieli swój talent między różne gatunki i formy filmowe, przez lata pozostaje aktywna w teatrze, nadal występuje na estradzie i sama staje za kamerą, eksperymentując z filmem. Do książki dołączony jest film w reżyserii Andrzeja Wajdy Miłość w Niemczech.

20.90
szt. Do przechowalni
Opinie
Wysyłka w ciągu 3 dni
Cena przesyłki 16.99
Odbiór osobisty 0
Paczkomaty InPost 16.99
Przesyłki zagraniczne - Poczta Polska 18.9
Kurier InPost 19.99
Dostępność Mało

Zamówienie telefoniczne: 48-713759507

Zostaw telefon

O książce

Redakcja naukowa: Andrzej Gwóźdź

Tytuł: Kino Hanny Schyguli

Seria: Niemcy - Media - Kultura

Oprawa: twarda

Wymiary: 21 cm x 13 cm

Liczba stron: 392

ISBN: 978-83-7977-094-6

Wydawca: Oficyna wydawnicza ATUT

 

Aktorstwo Hanny Schygulli niemal pół wieku po jej debiucie w roku 1968 nieustannie zaciekawia. Ukształtowana przez teatr i film Rainera Wernera Fassbindera, po jego śmierci znakomicie odnalazła się w filmach innych twórców, zarówno niemieckich, jak i europejskich czy amerykańskich (Wim Wenders, Volker Schlöndorff, Jean-Luc Godard, Carlos Saura, Andrzej Wajda, Marco Ferreri, Agnes Varda, Fatih Akin). Aktorka od samego początku dzieli swój talent między różne gatunki i formy filmowe, przez lata pozostaje aktywna w teatrze, nadal występuje na estradzie i sama staje za kamerą, eksperymentując z filmem.

Książce przyświeca typowo kinofilski zamysł nadania dorobkowi aktorskiemu Hanny Schygulli statusu twórczyni, w duchu polityki autorskiej Cahiers du Cinéma. Apologetycznej intencji towarzyszy jednakże wyważony krytycyzm, który miejscami osiąga poziom wręcz modelowy analizowania fenomenu aktorstwa bądź to z perspektywy filmoznawczej, bądź to antropologii kultury. [...] Całość pozwala lepiej zrozumieć fenomen aktorki intrygującej, wnoszącej do niemal każdej kreacji lekki ślad ekscentryczności, by nie powiedzieć "dziwności", żądnej wyzwań, poszukującej w kolejnych rolachnowuch doświadczeń i zmiany, ale potrafiącej też w inteligentny sposób grać swoim wizerunkiem ekranowym ukształtowanym w okresie współpracy z Rainerem Wernerem Fassbinderem. 

dr hab. Jacek Ostaszewski

Do książki dołączony jest film w reżyserii Andrzeja Wajdy Miłość w Niemczech.

Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie